Як зрозуміти, який напрям психотерапії вам підійде?
Ваші відповіді на питання нижче можуть допомогти вам зорієнтуватися, які напрямки підійдуть для вас краще.
Де «живе» ваша проблема: у минулому, теперішньому чи майбутньому?
Може здаватись, що «проблема» всюди: в тому, що зі мною трапилось, і в тому, що є зараз, і в тому, що чекає у майбутньому. Проте відповідь на нього допоможе обрати напрямок роботи.
Якщо ви відчуваєте, що маєте потребу у тому, щоб справлятися з важким минулим досвідом, дитячим досвідом, чимось, що сталось у минулому, але досі заважає вам жити те життя, яке б ви хотіли, є сенс розглядати психотерапію, та орієнтуватись, що така робота просто не може бути короткотривалою. Помічними тут будуть:
Психоаналітичні напрямки, де ви будете досліджувати підсвідомі процеси та внутрішні конфлікти, пов'язані з травмою, щоб зрозуміти і «зцілити» емоційні рани. У нашій команді у напрямку юнгіанського аналізу працює
Інна, а консультує у транзактному аналізі —
Олена.
Гештальт-терапія та її фокус на усвідомленні «тут і зараз», щоб зрозуміти вплив минулих травм на теперішнє життя і виражати емоції.
Гліб
Лікар-психолог, психотерапевт. Член Національної асоціації гештальт-терапевтів України (НАГТУ)
Сторінка ГлібаОлена
Психотерапевтка, психологиня, спеціалістка з МАК та по роботі з травмою
Сторінка ОлениКлієнт-центрова терапія: cтворює підтримуюче середовище для безпечного дослідження емоцій і досвіду, пов'язаного з травмою.
Іван
Практикуючий психолог, психотерапевт у центрованому на особистості методі Карла Роджерса, консультант із сексуальної освіти.
Сторінка ІванаКатерина
Практикуюча психологиня у клієнт-центрованому напрямку та емоційно-фокусованому підході; членкиня Національної психологічної асоціації
Сторінка КатериниСхема терапія, травмофокусована КПТ, АКТ — для дослідження думок, моделей поведінки, установок та глибинних переконань.
Якщо ви помічаєте, що стрес та страждання створюють для вас ситуацію, яку важливо вирішувати зараз, а ви:
— не знаєте, як діяти,
— знаєте, як діяти, проте не можете зважитися на прийняття важкого рішення,
— приймаєте важке рішення, проте важко призвичаїтись до змін, і це викликає багато переживань,
є сенс розглядати для себе короткотривале психологічне консультування (до 10 сесій). Цей підхід дозволяє швидко отримати підтримку та інструменти для вирішення нагальних проблем, незалежно від сфери, де вони виникають: розлучення, зміна роботи, проблеми у бізнесі, стрес, пов'язаний з війною, відключення, стрес переїзду, втрата близької людини, важкий конфлікт тощо.
Якщо ваші психологічні труднощі почалися і пов'язані з конкретною ситуацією у вашому житті і, ймовірно, зникнуть, коли ця ситуація закінчиться, вам може допомогти психолог-консультант. Обирайте напрямок на основі ваших потреб і побажань до процесу роботи.
Якщо прагнете швидко прийняти рішення та навчитись по-іншому справлятися із ситуацією і діяти більш активно, підходять поведінкові напрямки: КПТ, АКТ, коучинг.
Якщо бажаєте краще зрозуміти, що і чому відчуваєте «тут і зараз», навчитися краще розуміти і висловлювати свої переживання, зверніть увагу на гуманістичні та психоаналітичні напрямки: гештальт, клієнт-центрова терапія, екзистенційний аналіз.
Описані акценти різних підходів — ефективні дії та краще розуміння себе. Вони взаємопов'язані і не виключають одне одного. Майстерність консультанта визначає, наскільки вдасться знайти потрібний баланс.
У нашій команді небагато психологів-консультантів, адже ми ретельно їх відбираємо та супроводжуємо на всіх етапах роботи з клієнтом, тому ви можете бути впевнені в етичності та професійності фахівця.
Консультанти сервісу «Твій психолог», з якими ви можете почати роботу у найближчий час:
Дара
КПТ-консультантка, КПТ-терапевтка у навчанні, членкиня УАКПТ
Сторінка ДариДар'я
Психологиня, КПТ-консультантка, КПТ-терапевтка у навчанні; членкиня Національної психологічної асоціації та УАКПТ
Сторінка Дар'їРоксолана
Клінічна психологиня, кандидатка в психотерапевти в методі Гештальт, лаборантка кафедри Психології та Психотерапії УКУ
Сторінка РоксоланиОлена
Психологиня, членкиня Національної психологічної асоціації; психологічне консультування у КПТ-підході та транзакційному аналізі (у навчанні)
Сторінка ОлениСвітлана
Психологиня у мультимодальному підході; консультантка із сексуальної освіти, символ драма; членкиня Асоціації психологів вищої школи України
Сторінка СвітланиТруднощі, пов'язані із баченням майбутнього: страхи, невпевненість, нерозуміння куди рухатись — це зона застосування напрямків роботи, що працюють із сенсами, цінностями, цілями, навичками планування та самодисципліни.
Якщо бажаєте поміркувати про важливе у житті, поринути у дослідження сенсу існування, зокрема у непростий воєнний час, коли на нашу долю випадає багато випробувань — спробуйте екзистенційний аналіз, адже відомий «психолог із концтабору» є одним із засновників напрямку логотерапії, що є одним з методів екзистенційної психотерапії.
Якщо прагнете успіху у певних сферах, бажаєте швидко «прокачати» навички планування, постановки цілей і самодисципліни — є сенс звернутись до коуча і разом із ним поставити цілі та рухатись до них крок за кроком.